Michalina Wiśniewska

właścicielka, nauczyciel języka angielskiego, pedagog

Kipiąca tysiącem pomysłów na minutę… kreatywna i przesiąknięta do szpiku kości pozytywną energią, radością i wiarą w potencjał ludzi. Szczęśliwa matka 10–letniej Zosi i rocznych bliźniaków Stefka i Franka.

W dzieciach fascynuje mnie sposób ich myślenia i rozumowania – niekonwencjonalny, niebanalny oraz niepohamowana ciekawość poznawcza otaczającego je świata.

Z przyjemnością przekazuję najmłodszym wiedzę na temat kultury innych krajów, którymi się interesuję z nadzieją na odwiedzenie w przyszłości wszystkich najciekawszych zakątków naszej planety.

Posiadam 10 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi w różnych grupach wiekowych. W Dublinie rozpoczęła się moja przygoda w pracy z dziećmi. Tam zdobyłam właściwe doświadczenie oraz wykształcenie niezbędne w towarzyszeniu dzieciom w ich procesie edukacji. Pracowałam z najlepszymi nauczycielami, specjalistami i instruktorami pełnymi pasji, inspiracji, motywacji i zaangażowania w pracy z dziećmi. Posiadam również niezbędne wykształcenie i doświadczenie w nauczaniu najmłodszych języka obcego. Od dwóch lat prowadzę zajęcia językowe dla dzieci w mojej małej „szkółce” Laugh and Learn – śmiej się i ucz angielskiego.

Ukończyłam studia w Institute of Technology Blanchardstown w Dublinie, na kierunku Edukacja i Opieka wczesnoszkolna (Early Childhood Care and Education), a także wiele kursów i szkoleń w zakresie edukacji dzieci, w tym edukacji językowej. Jestem zwolenniczką metody multi-sensory approach – aktywizującej wszystkie zmysły, której ukoronowaniem jest nauka poprzez zabawę.

Ola Krajnik -Ji

zastępca Michaliny, wychowawca, nauczycielka francuskiego

ola-krajnik-ji

Dokąd wiosną idzie śnieg? Czy woda w rzece jest słodka? Dlaczego niebo jest niebieskie? Niezwykła dociekliwość, naturalność i wyjątkowa energia to nieliczne z wielu cech, które fascynują mnie w dzieciach.

Właśnie ta fascynacja dała początek mojemu zainteresowaniu dziedziną pedagogiki. Wielką radość sprawia mi dzielenie się wiedzą i umiejętnościami, a tym samym wspieranie rozwoju młodego człowieka.

W pracy z dziećmi stawiam na otwartość i elastyczność. Zależy mi na tym, by każde dziecko miało swobodę odkrywania i doświadczania – żeby miało szansę poznać świat po swojemu, otrzymując przy tym wsparcie dorosłych. Wierzę w działanie wynikające z dziecięcej ciekawości, a także w to, że warto czasami odsunąć na bok plan i po prostu podążyć za dzieckiem.

Ukończyłam filologię romańską ze specjalnością nauczycielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a obecnie studiuję edukację wczesnoszkolną i przedszkolną na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

W wolnym czasie rozwijam pasje językowe i artystyczne. Z niegasnącym entuzjazmem dzielę się z dziećmi znajomością języka francuskiego i zamiłowaniem do gry na gitarze.

Nina Kilińska-Chłystek

psycholog dziecięcy

nina-kilinska-chlystek

Wierzę głęboko, że to, co można najlepszego dziecku dać to szacunek i bezinteresowną miłość opartą na bezpiecznej relacji partnerskiej. To pokazanie dziecku, że może współdecydować przy podejmowaniu różnych decyzji, zarówno tych ważnych jak i tych mniej istotnych. To bycie otwartym oraz uważnym na to, co dziecko czuje, co przeżywa oraz czego potrzebuje. To przede wszystkim bycie w bliskim kontakcie, to prawdziwie zaciekawienie tym, co ma mi do powiedzenia „Mały – Wielki Człowiek”.

Ukończyłam psychologię kliniczną na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim (pedagogika wczesnoszkolna z wczesnym nauczaniem języka angielskiego oraz animację społeczno-kulturalną).

Obecnie jestem w trakcie Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w ośrodku INTRA. Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) w programie „Dobry Rodzic-Dobry Start” oraz w Komitecie Ochrony Praw Dziecka, gdzie pracowałam z dziećmi i ich rodzicami.

W mojej codzienności oraz życiu zawodowym bliskie są mi idee oraz koncepcje, które nawiązują do Rodzicielstwa Bliskości oraz Porozumienia Bez Przemocy. W pracy, jako psycholog ważne jest dla mnie podejście systemowe, dlatego pracując z dzieckiem, pracuję również z jego rodzicami oraz opiekunami.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą Tymka i jest to bez wątpienia najbardziej intensywna i wartościowa przygoda w moim życiu. Zakochana w naszym Bałtyku i pustych plażach, obłędnie zachłanna na włoską kuchnie i na wyjazdy z dala od zgiełku – blisko natury. Zafascynowana komunikacją międzyludzką.